hakkımızda ana sayfa Banner1920 x 800 px

BETA GIDA


Beta Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin temelleri, 1978 yılında Adana’da atılmıştır.

Kuruluşu’nun ilk yıllarında gıda dışı ürünlerin ticaretiyle faaliyetine devam ederken zaman içerisinde faaliyet alanını markalaşma sağlayabileceği gıda sektörüne kaydırmıştır.

Türkiye’ye ithal çayı getiren ilk firma olan Beta Gıda, Türk tüketicisini farklı bir damak tadıyla tanıştırmıştır. Beta Gıda, 1990’lı yılların başında Sovyetler Birliği’nde yaşanan dağılma süreci sonucu ayrılan ülkelerde önemli fırsatlar yakalamayı başarmış ve bu pazarlara giriş yapmıştır. Dağılan eski Sovyet Cumhuriyetleri’ne çay götüren ilk özel sektör kuruluşu olmuştur.

Beta Gıda bugün Azerbeycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya ve Irak gibi ülkelerde markalarıyla pazarın en büyük oyuncusu olmuştur.  Amerika, Orta Doğu ve Doğu Avrupa pazarında ise büyümeye devam etmektedir.

Beta Tea, Bayce, Champion ve Howhad Brand, Beta A.Ş’nin çay konusunda dünya genelinde faaliyet gösterdiği 4 ana markayı oluşturmaktadır. Markalarına olan güveni her daim korumaya maksimum özeni gösteren Beta Gıda, bundan yıllar içerisinde aldığı güçle farklı ürün gruplarına da girmiştir. Benuta, Beta Caffito, Wavey, Beta Belita, Bon Vivant, Funcy gibi yeni markalarıyla farklı gıda alanlarında çok başarılı ve kaliteli markalar sunmaya devam etmektedir.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan gıda paketleme tesisini en son teknolojiyle donatmış olan Beta Gıda, Türkiye ve yurtdışındaki müşterilerine hizmet vermektedir.

Son yıllarda Trabzon Sürmene’de çay fabrikası satın alan Beta A.Ş, Türk çayını uluslararası standartlarda üretmeye başlamıştır.

Günümüzde Beta A.Ş, en iyiyi ve en kaliteliyi en uygun fiyata tüketicisine sunabilmek için var gücüyle çalışan global bir markadır.

Misyonumuz (Öz görevimiz):

Global Lovemark olmak, Dünya Çaylarında inovasyon lideri olmak, Türk Çayı bayraktarlığını yapmak,içecek markası dönüşümünü sağlamak.

Vizyonumuz (Öz Görüşümüz):

Dünyadaki ilk 5 markadan biri olmak

BETA TEA HOUSE

Nisan 2018’de Adana’da Türk ve dünya çaylarını bir araya getiren özel bir kafe konseptiyle kurulan Beta Tea House, kısa sürede markalaşarak, huzur dolu atmosferi ve özenle oluşturulan menüsü ile çay sevenler için kültürel bir keşif ve dinlenme rotası olmuştur. Markamızın ilk şubesi Adana Kuruköprü de kurulmuş olup, Adana Beta Tea House, Adana’nın tarihi ve gastronomi kültürünü yansıtan, esnaf kültürünün hala canlı olduğu özel bir noktada çay dünyasının kültür elçiliğini yapmaktadır. Markamızın ikinci şubesi ise İstanbul un tarihi yarımadası olarak tanımlanan her adımında geçmişten günümüze uzanan tarihsel dokusu ile ticaret merkezi olarak da bilinen İstanbul Eminönü’nde Beta Gıda tarafından restorasyonu yapılan, tarihte kahvenin kavrulduğu ilk kahve fırınını da barındıran tarihi Yeni Han içerisinde 2019 yılında hizmete açılmıştır. Beta Tea House, Türk ve Dünya çayları ve kahve çeşitleri ile dünyanın dört bir köşesinden misafirlerini ağırlamaktadır